Yanınızdayız!

4G Eğitim Kurumu

4G Eğitim Kurumu T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 25.12.2021 tarihinde Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması Hakkında Yönetmelik uyarınca eğitim kuruluşu olarak onaylanmıştır.

ADR 1.3 Eğitim İçeriği

  • Genel Bilinçlendirme Eğitimi

  • Göreve Yönelik Eğitim

  • Emniyet Eğitimi

ADR 1.3 Eğitimleri neyi amaçlar?

Genel Bilinçlendirme Eğitimi

Çalışanlar, sorumluluk almadan önce 1.3.2 uyarınca eğitim almalı ve gerekli eğitimi almadıkları sürece eğitimli bir kişinin doğrudan gözetiminde hareket etmelidirler.

Göreve Yönelik Eğitim

Personel, görevleriyle ve sorumluluklarıyla orantılı olarak, tehlikeli malların taşınmasını ilgilendiren düzenlemelerin zorunlulukları hakkında eğitim almalıdır.

Emniyet Eğitimi

Personel, yüklemeyi ve indirmeyi de içeren tehlikeli malların taşınması sırasında oluşan bir kazadaki yaralanma veya patlama riskinin derecesine bağlı olarak tehlikeli malların zararlarını ve tehlikelerini kapsayan eğitimi almalıdır. Sağlanan eğitim personeli emniyetli elleçleme ve acil durum müdahale yöntemleri hakkında bilinçlendirmeyi amaçlamalıdır.

İstanbul, Ankara, Bursa, Gaziantep

Tehlikeli malların taşınması ile görevlendirilmiş olan ve Bölüm 1.4’te belirtilen taraflar tarafından istihdam edilen kişiler, bu tür maddelerin taşınmasına ilişkin zorunluluklar uyarınca sorumluluklarına ve görevlerine uygun eğitimi almalıdırlar.

  • Personel tehlikeli malların taşınmasına yönelik hükümlerin genel zorunluluklarına aşina olmalıdır
  • Tehlikeli malların çok modlu şekilde taşındığı durumlarda, personel diğer taşıma türleriyle ilgili zorunluluklar hakkında bilgilendirilmelidir.
  • Tehlikeli malların zararlarını ve tehlikelerini kapsayan eğitimi almalıdır
  • Düzenlemelerdeki değişiklikler göz önünde bulundurularak eğitim periyodik bilgi tazeleme eğitimleriyle pekiştirilmelidir
7/24 yanınızdayız!

İletişim

Ad Soyad
Firma Adı
Email
Telefon
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Açıklama